dla urody

żywność nie przetworzona, zdrowa żywność z Bieszczadów, domowe przetwory, ziołowe kuracje, najzdrowsze zioła

O urodę warto zadbać korzystając z leczniczej mocy natury. Piękne i mocne włosy, promienna, jędrna i gładka cera, mocne i zdrowe paznokcie to elementy, które znacząco wpływają na nasz wygląd, nasze samopoczucie, świadczą o stanie zdrowia naszego organizmu. Dolegliwości i choroby dotyczące włosów, skóry i paznokci to kwestia zadbania o nasze wnętrze – przede wszystkim o odpowiednie odżywianie, a to co na zewnątrz – stosowanie kosmetyków to działania wspomagające.

Zarówno przy stosowaniu kosmetyków, zrównoważonej diety, naturalnych metod leczenia to na samym początku musisz zdiagnozować typ cery jaki masz. Do niego należy dobierać odpowiednie środki udoskonalania i leczenia. Innych substancji będzie potrzebowała właścicielka cery normalnej, a innych posiadaczka cery mieszanej ze skłonnością do trądziku.

I tak przykładowo mając cerę normalną warto w szczególności zatroszczyć się o odpowiedni poziom nawilżenia, odżywienia oraz ochrony przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi ponieważ w przyszłości cera normalna może przekształcić się  w cerę suchą.

Natomiast przy skórze mieszanej, tłustej ze skłonnością do trądziku produkcja sebum nie jest wyregulowana. Rozszerzone pory powodują  namnażanie znaczniej większej ilości bakterii niż normalnie. To one odpowiedzialne są za powstawanie niedoskonałości – zaskórników, wągrów i trądziku. Tutaj warto sięgnąć po rośliny bogate w garbniki, które mają właściwości ściągające, oraz zioła dogłębnie oczyszczające.  Ich systematyczne, ale z przerwami stosowanie w połączeniu z delikatnymi preparatami kosmetycznymi powinny pomóc.

Podobna sytuacja, co ze skórą dotyczy włosów – zależnie od ich rodzaju należy dopasować najlepsze zioła. Czynniki takie jak: niedobór snu, stres, nadmiar słońca, środki chemiczne  mogą powodować kłopoty z włosami. Oprócz odpowiednio dobranych szamponów warto także stosować herbatki w postaci ziołowych naparów, płukanki, maseczki.  

Mając chociaż odrobinę wiedzy na temat tego jakie zioła są dla  Ciebie polecane z pewnością nie będziesz błądzić  w poszukiwaniu idealnych dla Ciebie produktów i dużo szybciej osiągniesz upragnione rezultaty!

Mogą Ci pomóc…

Produkty funkcjonalne Bieszczadzkiego Herbarium – działające profilaktycznie i pomagające w powszechnie występujących dolegliwościach. Tworzą je herbatki  ziołowe i ziołowo-owocowe, tradycyjne, domowe przetwory oraz naturalne słodkości:

Herbatka ziołowa Piękna cera 

Herbatka ziołowa Zalecana przy trądziku

Pesto z czosnku niedźwiedziego alla Bieszczady

Ocet jabłkowy z dziką różą 

Ocet jabłkowy z tarniną i głogiem 

Ocet jabłkowy z dynią 

Czekolada gorzka z owocem dzikiej róży, jabłkiem i płatkami róży

Czekolada gorzka z lawendą, melisą i miętą

herbatka ziołowa

ZALECANA PRZY TRĄDZIKU

zioła na trądzik, zioła dla urody, herbatka ziołowa dla urody, produkty zdrowa żywność, produkty żywność funkcjonalna
pesto alla Bieszczady

Z CZOSNKU NIEDŹWIEDZIEGO

pesto z czosnku niedźwiedziego alla Bieszczady Bieszczadzkie Herbarium, produkty żywność funkcjonalna