Jak wiecie produkty Bieszczadzkiego Herbarium możecie zakupić w Bieszczady.shop a dokładnie w kategorii Bieszczady.zdrowie. Znajdziecie w niej zdrową żywność wprost od bieszczadzkiej natury! To wszystkie produkty, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i zadowoleniem wśród  ich smakoszy. Dlatego pozwoliłam sobie aby Ci je zaprezentować właśnie tutaj. Pragnę się także z Tobą podzielić wiadomością, że Bieszczady.Zdrowie stworzyłam ja i ciągle je rozwijam, bo kocham zdrowe jedzenie i Bieszczady 😉

W Bieszczady.Zdrowie znajdziecie naturalne, tradycyjne, wyprodukowane w lokalnych, rzemieślniczych zakładach produkty z surowców najwyższej jakości. Brak w nich sztucznych dodatków, co jest gwarancją niepowtarzalnego smaku i aromatu.

Dla kogo produkty Bieszczady.Zdrowie?

Osób dbających o swoje zdrowie, i pragnących o nie zadbać. Przebywających w Bieszczadach i poszukujących zdrowych, wyjątkowych bieszczadzkich pamiątek. Dla tych, którzy będąc w Bieszczadach mają już wystarczającą ilość sztuki i pragną nabyć „coś” innego, praktycznego, oryginalnego, a przede wszystkim zdrowego. To produkty, które możesz nabyć w każdej chwili i w każdym miejscu, jeśli dasz się przekonać, że warto.

Co zyskacie kupując taką żywność?

Oczywiście zadbacie o własne zdrowie – małymi, a co niektórzy większymi krokami  – budując nawyki mądrego i świadomego odżywiania. A może nawet przemienicie swój styl życia, z niezdrowego na zdrowy. Czego Wam z całego serca życzę! 

Dla tych, co kochają przysłowiowe coś słodkiego dobra wiadomość. W Bieszczady.zdrowie słodkości nie są zabronione, a  wręcz wskazane! Wybieramy jednak słodkości zdrowe i naturalne dzięki którym poczujesz się lepiej, lżej, bardziej komfortowo i… szczęśliwie!

Zatem jakie produkty tutaj znajdziecie…

Karpackie Sery znad Sanu…

Producent to rodzinna serowarnia Pasja Sera z Krzemiennej nad Sanem, prowadzona przez Magdę i Staszka, ludzi wielce sympatycznych i młodych, acz w dziedzinie serowarstwa posiadających ogromne doświadczenie (20 lat raczej zasługuje na ten przymiotnik). Doświadczenie zdobyte, co tu ukrywać, nie nad Sanem, ale w sercu polskiego karpackiego serowarstwa – na Podtatrzu, a konkretnie w Maruszynie pod Szaflarami, gdzie rodzina Staszka od pokoleń serwuje turystom i lokalsom najprzedniejsze sery. I owcze, i kozie, i krowie.    

Karpackie Sery w Bieszczady.Zdrowie

Dlaczego te tradycyjne sery są tak zdrowe?

Po pierwsze – powstają ze świeżego, górskiego, najwyższej jakości mleka. 

Po drugie – jest to produkcja ręczna, rzemieślnicza, jak najdalsza od maszynowej roboty typowej dla dużej mleczarni.

Po trzecie – to nieznana skali przemysłowej pasja, która jest w samej nazwie. 

Jakie serowe rozmaitości oferuje Pasja Sera?

Pierwsza grupa wyrobów to i tak sery górskie . Przede wszystkim typu oscypkowego, nazwane krzemykami – od Krzemiennej albo też od funkcji, którą zdaniem twórców winny pełnić – wzbudzać ogień! 

Nie mniej tradycyjne są korbacze , czyli promyki – używana niekiedy alternatywnie nazwa włosy w kontekście sera nie jest zbyt fortunna.

Inną formą są kuleczki , uformowanego z tego samego sera, co i korbacze, różnią się zatem formą, nie treścią. Są zatem i wędzone i białe. Powstają rzecz jasna ręcznie.

Najłagodniejsze w smaku z serów górskich są szyszki , bardzo delikatne, nadające się na kanapkę, do sałatki czy jako przekąska w formie pokrojonych plasterków.

I te produkowane dla codzienności sery dojrzewające – w ofercie Pasji znajdujemy bowiem wyśmienite sery z żurawiną i ziołami, tzn. odrębnie – jeden doskonały ser z żurawiną a inny, jeszcze chyba smaczniejszy – z ziołami. Typ raczej włoski…

Bieszczadzka Spiżarnia

Zaufany producent od naszych początków. Mały i tradycyjny zakład zajmujący się produkcją olei tłoczonych za zimno, nierafinowanych i nieoczyszczonych oraz octów 100 % naturalnych. Wszystkie surowce, które wykorzystywane są w produkcji są najwyższej jakości. 

Dlaczego warto sięgać po oleje Bieszczadzkiej Spiżarni…

Pozyskiwane są w procesie mechanicznym, od początku procesu, aż do końca – bez użycia wysokiej temperatury. Dzięki czemu nasze oleje tłoczone na zimno są doskonałym i bardzo cennym źródłem niezbędnych, nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), których organizm ludzki nie może sam wytworzyć, a które powinny być dostarczone wraz z pożywieniem. Takie oleje – tłoczone na zimno są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy przykładają wagę do swojego sposobu odżywiania. Olej lniany jest ulubieńcem wśród kupujących nasze produkty. 

Octy to druga pasja Bieszczadzkiej Spiżarni, od ponad trzech lat specjalizuje się w jej produkcji. Jak powstają? Naturalną metodą fermentacji, która składa się z dwóch etapów. Powstanie każdej buteleczki octu wymaga czasu, wraz z jego upływem ocet dojrzewa nabierając prozdrowotnej mocy i najcenniejszych właściwości. Dzięki temu jest najwyższej jakości tj. 100 % naturalny, bez ulepszaczy i dodatków. Wraz z upływem czasu zwiększa się jego aktywność biologiczna – jest żywym pracującym octem, a jego kwasowość ulega zmniejszaniu.  Surowiec z których produkowany jest ocet pochodzi z południowej części Podkarpacia, regionu ekologicznego, czystego. 

Bieszczadzka Spiżarnia w Bieszczady.Zdrowie

Następny ulubieniec sympatyków naszej żywności to Syrop malinowy z plantacji ekologicznej Malinowy Raj. Z dala od wszelkich zanieczyszczeń znajduje się Ekologiczne Gospodarstwo Rolne, w którym to przeważają piękne maliny. Uprawiane są one w 100% naturalnie, bez pestycydów i sztucznych nawozów. To z nich powstają przede wszystkim syropy malinowe, przy produkcji których dokładane są wszelkie starania, aby ich jakość była najwyższa. 

Malinowy Raj w Bieszczady.Zdrowie

W naszym asortymencie nie może zabraknąć produktów od bieszczadzkich pszczół. I tak… pasieka Bieszczadzki Rój, a dokładnie jej produkty w okresie jesienno-zimowym cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Obecnie posiadają dwie pasieki stacjonarne, które liczą po 20 pni. Obie znajdują się w malowniczej scenerii Bieszczadów. Jedna z nich w Bandrowie Narodowym w gminie Ustrzyki Dolne, natomiast druga w miejscowości Smolnik w gminie Lutowiska. Są to obszary o dużej różnorodności roślin, lasów, dzikich sadów, z daleka od dróg i obszarów uprzemysłowionych. W ofercie głównie miody wczesnowiosenne, wielokwiatowe, ze spadzi liściastej, iglastej oraz miody z terenów leśnych, pyłek pszczeli  pierzga, propolis oraz wyrób świec z naturalnego wosku pszczelego. 

Miody bieszczadzkie w Bieszczady.Zdrowie

I pora na markę najbliższą naszemu sercu, bo sami ją tworzymy: 

Bieszczadzkie Herbarium 

Musicie bowiem wiedzieć, że zioła działają skutecznie tylko wtedy, gdy są odpowiednio  dobrane,  dawkowane  i  przygotowywane. A taki właśnie jest każdy produkt Bieszczadzkiego Herbarium. Zawiera starannie wyselekcjonowane surowce roślinne w proporcjach dobranych tak, by jak najskuteczniej oddziaływać prozdrowotnie. Podstawę naszych receptur stanowią wiedza i doświadczenie, oparte na medycynie ludowej, farmakopei oraz praktykach zielarzy-fitoterapeutów. 

W sezonie wiosenno-letnim oferujemy 21 herbatek funkcjonalnych ziołowych i owocowych pomagających w powszechnie występujących dolegliwościach oraz wzmacniających odporność. 

Bieszczadzkie Herbarium w Bieszczady.Zdrowie

Od września 2021 r oferta produktów Bieszczadzkiego Herbarium zostanie postrzelona o przetwory 100% naturalne i tradycyjne. Dostępne w sprzedaży będą  syropy, soki, powidła i pesto. 

Bieszczadzkie Herbarium przetwory w Bieszczady.Zdrowie

W Bieszczady.Zdrowie  znajdziecie także pełne zdrowia oryginalne zestawy prezentowe, do których przekonuje się co raz większa liczba sympatyków Bieszczdy.shop. Połączenie w nich zdrowej żywności, bieszczadzkiej sztuki, naturalnych przyozdobień sprawi radość każdej bliskiej Ci osoby,

W ofercie m.in. zestawy herbaciano-ziołowe od Bieszczadzkiego Herbarium

Zdrowe zestawy prezentowe w Bieszczady.Zdrowie

Istnieje możliwość stworzenia zestawu na indywidualne zamówienie z produktów dostępnych w Bieszczady.Zdrowie.


Nasze plany na 2021 r….

Ciągłe poszerzanie asortymentu zdrowej bieszczadzkiej żywności. Jak natura da będzie więcej produktów pszczelich, niezależnie od pogody będzie więcej naturalnych octów, sery kozie tradycyjne i z dodatkami, dżem z bieszczadzkiej jagody i derenia. Poszerzymy asortyment zestawów prezentowych. 

Tak jak wspomniałam powyżej rozbudujemy własnymi rękami, z miłością i pasją markę Bieszczadzkiego Herbarium. Powstaną produkty z czosnku niedźwiedziego jak pesto, ocet oraz kiszonka. Naturalne ręcznie tłoczone na zimno soki z domieszką ziół, jak i syropy ziołowe i owocowe, i coś dla łasuchów tradycyjnie smażone kilka dni powidła. 

Zatem zapraszamy codziennie po coś zdrowego z Bieszczadów! 

Niech Bieszczady.Zdrowie towarzyszy Ci w codzienności świadomego mądrego i zdrowego odżywiania!

♥ ♥ ♥ ♥

Monika  Bulik

coach, zielarka-fitoteraputka, dietetyk  

Na co dzień… pasjonatka zdrowego stylu życia w zgodzie na naturą

Leave a comment